Jednoúčelové stroje

V aplikacích, kde nelze použít sériově vyráběný stroj navrhujeme a vyrábíme jednoúčelové stroje.

Montáže

Naše automatické montážní stroje se typicky skládají ze vstupních zásobníků dílů, podavačů, samotné montážní mechaniky a manipulace s hotovými díly. Tam kde to lze, využíváme vibrační podavače vstupních dílů.

Podle typu výroby může mít montážní stroj například podobu otočného karuselu, kde na jednotlivých pozicích jsou do sestavy vkládány jednotlivé součásti výrobku. U složitějších pracovišť využíváme roboty.

Správnost montáže je kontrolována snímači či kamerovými systémy. Na výstupu jsou odděleně manipulovány výrobky vyhodnocené jako shodné a neshodné.

Šroubování

Ve šroubovacích jednoúčelových strojích aplikujeme elektrické či pneumatické šroubovací systémy například Atlas-Copco, Deprag, Doga, Dessouter či další.

Mazání

Aplikujeme samostatné mazací systémy či systémy s centrálním rozvodem maziva. 

Naše aplikace se typicky skládají ze sudového čerpadla, regulátoru tlaku, rozvodů a objemových aplikátorů. Aplikujeme i vysokorychlostní bezkontaktní mazání Soma. U aplikací, kde je to potřeba, aplikujeme mazivo pomocí robotů.

Lepení

V jednoúčelových strojích s lepením aplikujeme systémy například Nordson či Loctite. V případě potřeby pro nanášení lepidel používáme roboty.

Ohýbání a stříhání

V aplikacích s ohýbáním a stříháním v závislosti na nutné síle používáme hydraulické či pneumatické systémy.

Lisování

V jednoúčelových strojích s lisováním opět (v závislosti na nutné síle) aplikujeme hydraulické, hydropneumatické či pneumatické systémy.

Řezání

V aplikacích v závislosti na řezaném materiálu implementujeme zejména řezání pilovým kotoučem. Dle materiálu používáme případné chlazení a mazání. Součástí pracoviště je i záchyt pilin, odsávání a odhlučnění prostoru řezání.

Ovíjení a navíjení

Naší aplikací je například ovíjení automobilových chladičů či speciální navíjení statorů.

Nýtování

Pro nýtování aplikujeme například systémy BalTec.

Vrtání

U jednoúčelových strojů s vrtáním aplikujeme například vrtací jednotky Sugino či Drill Matic.

Sváření plastů

Aplikujeme systémy laserového svařování (např. Dilas), ultrazvukové svařování (např. Ducane či Herrmann) a nýtování pulse staking (Branson – Emerson).

Apretace dílů

K apretaci (odjehlení) dílů aplikujeme robota, který pohybem po dané trajektorii s vhodným odjehlovacím nástrojem odstraňuje nežádoucí přelitky nebo začišťuje hrany. Využíváme například pneumatická vřetena Amtru.

Speciální balicí technologie

Jako systémový integrátor jsme schopni implementovat i speciální balicí technologie dle požadavku zákazníka včetně robotických systémů, označování a zpracování dat.

Jiné technologie

Pokud jste mezi výše uvedenými technologiemi nenalezli právě tu, která Vás zajímá, neznamená to, že Vám nejsme schopni pomoct. Pošlete nám prosím poptávku na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..